instant Articles nedir, ne işe yarar?
instant Article, Facebook'daki içerik üreticileri için geliştirilmiş bir gelir kaynağıdır.
 
Bugüne kadar Facebook'daki içerik geliştiricileri, Facebook Sayfalarında paylaştıkları içeriklerle web sitelerine trafik sağlayıp, sitelerindeki reklamlardan para kazanmayı hedefliyorlardı.
instant Articles(Türkçe adıyla Hızlı Makaleler)'e geçiş yaptıktan sonra ise; paylaşımlarınıza tıklayan hayranlarınız, web siteniz yerine instant Articles denen Facebook'un ara uygulama katmanıyla karşılaşacak ve artık burada Facebook envanterindeki reklamları görmeye başlayacaklar. 
Ancak burada önemli bir hususu da hatırlatmak gerekiyorinstant Articles, Mobil kullanıcıları hedefleyen bir platform olduğu için, sadece Mobil cihazlardan tıklama yapan kullanıcılar için erişilebilir olacaktır. Masaüstü cihazlardan içeriğinize tıklayanlar, yine site içeriğinize yönlendirilmeye devam edilecektir.
instant Articles'ın en önemli avantajlarından biri; kurguladığınız ara uygulama katmanı sayesinde hayranlarınız, içeriğinize eskiden olduğundan çok daha hızlı bir şekilde ulaşacak ve bu işlem için Facebook'dan çıkmak zorunda kalmayacak olmasıdır. Hayranlarınızın çok hoşuna gidecek bu durum, içerik sağlayıcılar olarak sizi de endişelendirmesin. Keza web sitenizden elde etmeyi plandaığınız reklam gelirlerini artık Facebook'un reklam envanteri sayesinde elde etmeye devam edeceksiniz. Tabii sadece Mobil kullanıcılarınız için. 
Facebook'un bir çok özellik ve uygulamasını kullanmak, genellikle son derece basit bir şekilde sunulmuş olmasına rağmen bu uygulamayı kurmak ve kullanmak için, kod bilgisine sahip olmak gerekiyor. Özellikle Yüzbinlerle ifade edilen sayfalarınız varsa, instant Article sizin için önemli bir gelir kaynağı haline dönüşebilir. Ancak yapılandırma ve verimli kullanma konusunda teknik gereksinimleri karşılayabilmeniz gerekmektedir.
Tam da bu noktada Karbon Bilişim olarak size kusursuz bir kurulum ve kullanma deneyimi sunmaktan mutluluk duyacağız.  Daha fazla bilgi ve talep için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bol kazançlı yayınlar dileriz.
instant Articles Kurulum Başvuru Formu