G Suite artık Workspace oldu.


Dünyanın önde gelen eposta servis sağlayıcısı G Suite, artık hayatına Workspace olarak devam edecek.


Marka değişikliğinin yanında, iletişimde yeni bir vizyon iddiasıyla geliyor Workspace.


Tek noktadan tüm işleri yönetme ve işbirliği yapabilmek üzere sistemler tasarlayan Google, Bulut hizmetlerine her zamankinden daha fazla önem veriyor.


Bulut servislerini son kullanıcılara ulaştırma konusunda Chrome'a çok güvenen Google, Workspace ile ilgili hizmetleriyle ilgili olarak da Chrome'un gücüne güveniyor.

Chorme gerçekten son derece güçlü ve kullanışlı bir tarayıcı ve hemen hemen hiç sorun çıkarmıyor. Workspace'in tüm hizmetlerini sadece Tarayıcı ile kullanabiliyor olmak, gerçekten önemli bir avantaj. Güvenlik, bakım veya cihazın kendisine olan bağımlılığı azaltan önemli bir faktör.


Son dönemde yaşanan Pandemi nedeniyle de önemini arttıran "Uzaktan çalışma" gereksinimi, artık bu tür Bulut hizmetlerini daha önemli ve zorunlu hale getiriyor. Workspace, bu konuda oldukça iyi bir seçenek olarak görünüyor.


Workspace, kurumsal verileri tek noktadan yönetme, her yerden ulaşma imkanı sunan düşük maliyetli ve güvenli bir sistem vaad ediyor. Daha önce Google Apps ve G Suite markasıyla başarıyla yaptığı işi, Workspace markasıyla yapmaya devam edecek.

Kendilerine ve müşterilerine hayırlı olsun.:)